CİNSELLİKTE YENİ TREND: SANAL SEX

Cinsellik her insanın doğasında olan ve üreme içgüdüsü ile birlikte aynı zamanda haz ve zevk veren bir olgudur. İnsanlar hayvanlardan farklı olarak sadece üreme amaçlı değil aynı zamanda zevk odaklı da cinsel ilişki yaşamaktadırlar. Zaten cinsel ilişki esnasında alınan haz ve zevk duygusu olmasa idi çocuk yapmak, doğurmak ve yetiştirmek gibi zahmetli işler insanlara oldukça ağır gelirdi.

Eski çağlarda zevk kısmı arka planda tutularak çok çocuk sahibi olma amacıyla üreme içgüdüsüyle yapılan seks türü tercih edilirken günümüzde ise korunma yöntemlerinin artmasıyla birlikte zevkin ön plana çıktığı, çocuk sahibinin ikinci planda olduğu seks türü tercih edilmektedir. İkinci seks türünde çiftler gerçekleştirdikleri cinsel ilişkiden daha fazla haz almakta ve çocuk baskısı olmadan yapılan sekste kadınlar daha kolay orgazma ulaşabilmektedirler.

Bu gelişmelerin üzerine teknoloji alanında yaşanan gelişmeler eklenince seksteyeni bir çağ açılmıştır. Önceden gizli yerlerde ve kimsenin görmemesine dikkat edilerek yapılan seks artık internet ve telefon aracılığı ile birbirinden kilometrelerce uzak insanlar tarafından da gerçekleştirilmektedir. Özellikle sesli ve görüntülü iletişim araçlarının yaygınlaşması ile sanal seks her geçen gün çok daha fazla kişi tarafından tercih edilmektedir.

Telefonda sex numaraları aranarak veya internet üzerinden yazılı veya görüntülü olarak gerçekleştirilen sanal seksin normal sekse göre faydaları ve avantajları oldukça çoktur. Normal seks her zaman için daha fazla haz ve zevke neden olmaktadır ancak taşıdığı riskler de insan sağlığını ciddi anlamda tehdit etmektedir. Özellikle günümüzde birden fazla cinsel ilişkiye girmenin yaygınlaşması nedeniyle çiftler cinsel ilişki esnasında her ne kadar korunsalar da acaba hastalık bulaşır mı sorusuyla tedirgin olmaktadırlar. Bu tedirginlik de ister istemez cinsel performansı ve cinsel ilişkiden tarafların aldıkları hazzı olumsuz etkilemektedir.

Sanal sekste ise böyle riskler söz konusu değildir. Sanal ilişkide yaşadığınız tüm cinsel deneyimler sağlık açısından herhangi bir risk taşımamaktadır. Bazı bireylerin aklına sanal seksin gerçek seks kadar zevk vermediği şüphesi gelebilir ancak özellikle sesli ve görüntülü iletişim araçlarıyla yapılan sekste çiftlerin daha kolay tahrik oldukları ve daha kısa sürede orgazma ulaştıkları görülmektedir.

Aynı zamanda sanal seks gizliliğinizi de sağlayan bir unsurdur. Özellikle ilişkisi olanlar ve evli olan bireyler farklı bir heyecan aradıklarında eğer gerçek bir cinsel ilişki yaşarlarsa daima birilerine yakalanma korkusu içerisinde hareket edeceklerdir. Ancak sanal seks tüm izleri tamamen silinebilir nitelikte olan bir seks türüdür.

Bu nedenle heyecan arıyorsanız sizi hazzın en üst seviyesine çıkaracak telefonda sex numaraları ile iletişime geçmelisiniz. Her ne kadar adı seks hattı olsa da bu hatlarda seks haricinde samimi sohbetler yapabilir ve gerçek arkadaşlıklar kurabilirsiniz. Yalnızlıktan sıkılmamak ve uzun kış gecelerinde sıcak sohbetler yaşamak için cep telefonunuzdan sohbet hatlarını çevirmeniz yeterlidir.

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DMCA.com Protection Status