Telefon Sohbet Numaralarını Nasıl Arayabilirim ?

Bu konu diğerlerinden bir nebzede olsa farklı çünkü bu arama normal bir telefon görüşmesi değil özel servis numarasını aramadır. Türkiyedeki tüm Gsm operatörleri ve Sabit hattımız olan Türk Telekomdan aranabilen Telefon Sohbet Numaraları ve aranamayan Sohbet Hattı numaraları vardır. Bu konuyu birazcık derinleştirecek olursak. Gsm veya sabit hattınızın Yurt dışı aramalara açık olması ve operatörünüzün bu çağrıya izin veriyor olması gerekmektedir. Eğer değilse Gsm operatörünüze veya Türk Telekoma hattınızı yurt dışı aramalara açtırmanız gerekir. Bunun için bazı kısa yollar mevcuttur.
 Turkcell hattınızı yurt dışı aramalara açtırma : ULUSRARASI yazıp 2222 ye Sms göndererek hattınızı yurt dışı aramalara açık hale getirebilirsiniz. Bu işlemi Müşteri hizmetlerini aryarak Turkcell Online işlem merkezine girerek yada Turkcell İletişim Merkezlerine şahsen başvurarak ta yapabilirsiniz.

   Avea Hattınızı Yurt Dışı Aramalara Açtırma : EVET yazıp 5656 ya kısa mesaj göndererek hattınız yurt dışı aramalara açılabilir. Dilerseniz Avea Müşteri hizmetleri veya Onlien İşlem Merkezini kullanarakta bu işlemi yapmanız mümkün.
   Vodafone Hattınızı Yurt Dışı Aramalara Açtırma : Bu işlem için ULUS AC yazarak 7000 e sms göndermeniz gerekmektedir.

Gördüğünüz gibi çok basit işlemlerle Hattınızı yurt dışı aramalara açmanız mümkündür. Bu işlemlerden size uygun olanı yaptıktan sonra Yurt Dışı numaralarını arayabilirsiniz. Ancak Buradaki konumuz yani Telefon Sohbet Numaralarını arayabilme konusu biraz daha farklıdır. Bu tür Canlı Sohbet Hattı uygulamalarını arayabilmek için operatörünüzün bu yöne yapılan aramalara izin vermesi gerekmektedir. Ancak bu izin bireysel değildir. Yani size özel bir uygulama değildir. Operatörünüzün aramak istediğiniz numaraya izin verip vermediğini bilmeniz gerekir. Bu konuda biraz daha kapsamlı bilgiyi daha önceki yazılarımızda işlemiştik. Dilerseniz daha fazla bilgi alabilmek için buradan konuyu inceleyebilirsiniz. Eğer operatörünüz aramak istediğiniz yöne çağrı yapılmasına izin vermiyorsa bir başka Sohbet Hattı numarasını kullanmanız gerekebilir
.