Telefon Sohbet Numaraları Ücretlendirmesi

Ülkemizde Telefon Sohbet Numaralarının ücretlendirmesi aradığınız canlı sohbet hattı numarasına  ve operatörünüze değişiklik gösterebilmektedir. Bu değişikliklerin bir çok etkeni vardır. Bunların başında tabiiki maliyet gelmektedir. Bunları bir kaç başlık altında toplamız gerekirse Operatörünüzün fiyat politikası – Servis Sağlayıcı yani (Sıcak Sohbet Hattı İşletmecisi) Numaranın aslı servis sağlayıcısı Canlı sohbet hattı
( Yurt dışı Numara Sahibi Operatör) gibi başlıklar çıkarabiliriz.Bu etkenler aradığınız Telefon Sohbet Hattı nın fiyatını belirlemektedir.

Yurt dışı kaynaklı olan bu 00 lı numaralar bulundukları ülkelerin normal ücretlendirilmesi ile değil özel servis numarası kapsamında işlenmekte ve ona gör ücretlendirilmektedir. Canlı sohbet numaralarıBu numaraların ücretlendirmesi ile ilgili kesin ve net bilgiyi operatörünüzün resmi web sitesi – opertörünüzün Müşteri hizmetleri ve /veya Operatörünüzün Ana Bayilerinden edinebilirsiniz. Eğer ki Canlı Sohbet Hattı numaralarının fiyatları ile ilgili bilgiyi operatörünüzün Web sitesinden arıyorsanız Yurt dışı ücretlendirmelerine bakmayınız. Operatörler Sohbet Hattı uygulaması içeren bu Numara bloğunu özel servis numarası olarak adlandırmaktadır. Her Operatörün ( Avea – Turkcell – Vodafoen ) kendi web sitelerinde özel servis numaralarının ücretlendirilmesi ile ilgili kesin doğru vede güncel bilgiler bulunmaktadır.
 

O yüzden ucuz sohbet hattı – En Ucuz Sohbet Numarası veya en uygun fiyatlı telefonda sohbet gibi yanlış yönlendirici olabilecek bilgilere inanmamak en azından araştırmak gerkmektedir. Hem yanlışlıklara hemde art niyetli insanların tuzağına düşmemek için burada asıl dikkat edilmesi gereken husus operatörün hangi sohbet hattı numarası için hangi fiyatları belirlediğini öğrenmektedir. Deminde bahsettiğimiz gibi burada en önemli kaynak operatörünüzdür.
Bu konuda daha fazla açıklayıcı ve bilgilendirici bir yazı bulunan  web sitesini ziyaret ederek daha açıklayıcı bilgiler edinebilirsiniz. Ama kesinlikle en doğru ve güncel fiyat tablosu operatörünüz tarafından belirlendiği için en güvenli kaynağa başvurmak sanıyorum ki en doğru ve akıllıca çözüm olacaktır.