Telefon Sohbet Numaraları Hakkında Bilgilendirme

 

Merhaba Telefon Sohbet Numaraları daha önceki yazılarımızda da detaylı şekilde işlediğimiz gibi şu anda Türkiye de çok karışık bir halde. 00 la başlayan Telefon Sohbet Numaralarının kafa karıştırmasından tutunda herkesin farklı bir isimle sunmasına kadar bir çok değişkenlik göstermektedir. Bu değişkenliklerde ister istemez kafa karışıklığı yaratmaktadır.  Bizim bu Konuda bilmemiz gereken tek şey bu numaraların hemen hepsi aynı türde içerik barındırırlar.

  Genel olarak kızlarla telefon sohbet , kızlarla telefonda arkadaşlık kurma , Dertleşme Hattı , Sırdaş Hattı , gibi uygulamaları barındıran bu numaralar yurt dışı kökenli 00la başlayan numaralar üzerinden işlev görmektedir.

 
Türkiyede Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından bu numaralara servis sağlayıcılık yapılmaması yönünde aldığı karar sonrası ellerindeki potansiyeli kaybetmek istemeyen işleticiler bu numaralara başvurarak işlerine devam etmeye başladılar. Telefon Sohbet Numaralarını arayan kişi aslında aradığı numaranın bulunduğu ülkeyi arıyor ancak eğer canlı sohbet hattı gibi uygulama barındıran bir sistemse bilgisayar daha doğrusu internet üzerinden ses aktarımı (Voip) yaparak kullanıcı ile operatörü aynı hatta buluşturulur.
Bu aşamadan sonrasındada zaten operatör (chat party kızları) kullanıcıyı karşılayarak onun istekleri doğrultusunda sohbeti yönetmeye ve yönlendirmeye başlayacaktır.  Türkiyede şu anda kullanılan 10 civarında farklı ülke ve uydu telefonu üzerinden sıcak sohbet hattı uygulaması yapılabilmektedir.  Bu işlev aslında anlattığımız gibi karışık bir sistem değil son derece basit ve kolay kurulabilecek bir sistemdir. Bunların karışık gibi görünmelerinin sebebi hem işin detay kısmını pratirkte bilmememiz hemde bu işi yapan taşeron firmaların çokluğu sebebiyle her firmanın kendince sloganlar üreterek her geçen gün biraz daha genişlemeye çalışmalarıdır. İşi detaylı ve dikkatli bir biçimde ele alacak olursak Yurtdışı aramayı çok basit programlarla internet üzerinden Türkiyedki bir bayanın telefonuna veya bilgisayarına yönlendirmek çok basittir.