00355 yada 0535 olarak bilinen Telefon chat servisleri

Türkiye sohbet numaralarının daha önceki bilgi yazılarımızda eski veya yeni sohbet numaraları olarak sizlere ücretlendirmesi ve içerdiği servisler ve şu anki kullanım durumları hakkında kısa kısa bildirmiştik. Şu an başlayacağımız yazı dizisinde ise sizlere Yurtdışı sohbet numaraları hakkında bilgilendirme yapacağız ve Bugün başlangıç
numaramız ise 00355 , 0035 yada sizlerce 0535 sıcak Telefon chat numaralarından başlayarak İşletmekte olduğumuz bu hatlar hakkında bilgilerimizi paylaşacağız.
00355 nerenin kodu yada hangi ülke gibi bir çoğunuzun aklına sorular takılacaktır. 00355  Sohbet numaraları Türkiye’de uygulanan kısıtlamalar nedeni ile Yurtdışı sohbet hatları ile bu kısıtlamanın giderilmesi ile bulunan bir çıkılş yoludur. Bu arayış içerisinde Arnavutluk tan kiralanarak Ülkemizde Telefon chat numaralarına Yönlendirme yolu ile kullanılmakta olan ve sadece cinsel sohbet ve erotik hikaye servislerini içerenm tamamı ile +18 yaş üzerindeki yetişkin kullanıcılara hizmet vermekte olan Erotik hatlardır.
00355 li hatlar Türkiye içerisinde Telefon chat numaraları servisine başladığı ilk zamanlarda sadece Türkcell tarafından desteklenmekte olup 2010 yılı son çeyreğinde ise Avea tarafındanda onaylanmış ve servis hizmetine açılmıştır.Gün itibari ile Türkiye’de Avea ve Vodafone tarafında sohbet hattı olarak tanımlanmış yasal sohbet hatlarıdır. 00355 li Telefon chat numaraları olarak ülkemizdeki hatlar arasında yerini almıştır. Şu an için Vodafone tarafından herhangi bir anlaşması yapılmamış olup Vodafone cep telefonu hatlarından aranamamaktadır.Ve yine Türktelekom hattına sahip kullanıcılarına Vodafone da olduğu üzere kapalıdır.
0035 li sohbet numaralarının aranma ücretleri sabit ve gayet açıktır. Televizyon , Gazete veya telefon sohbet sitelerinde karşılaşmış olduğunuz herhangi bir 0035 li sohbet numarası Türkcell cep telefonlarında dakikası 2,8 Lira olarak ücrete tabidir. Ücretlendirme konusunda Avea ise 40 kuruş daha eksik bir rakam talep ederek dakika başına 2,4 Lira olarak sohbet hatları yönüne yapılan aramaları ücretlendirmektedir. Bu rakamlar ön ödemeli ve Faturalı hatlar aynı tutarda tüm vergiler dahil olarak ücrete tabidir.